X
تبلیغات
زولا
28 آذر 1391 @ 14:37

ذخیره رمز بصورت کد BCD و جستجو به روش brute-force

توضیحات: کد درخواست برنامه 1919 میباشد.  

در این برنامه ابتدا از کاربر یک عدد چهاررقمی به عنوان رمز دریافت و بصورت کد BCD ذخیره میگردد. سپس وارد صفحه دیگری شده و برای ورود از کاربر عدد رمز را میپرسد. اگر کاربر عدد درست را وارد کند وارد صفحه بعد میشود و اگر رمز درست نباشد با استفاده از روش brute-force  به جستجوی کد BCD  ذخیره شده میپردازد و رمز و کد BCD ذخیره شده را بازیابی و نمایش میدهد.  

جستجو به روش brute-force یا جستجوی فراگیر همیشه جواب مسأله را در صورت وجود می یابد. این روش هنگامی به کار می رود که اندازه مسأله محدود می باشد و یا روش های ابتکاری برای کاهش تعداد مجموعه نامزدهای حل مسأله وجود دارد. این روش هنگامی که سادگی پیاده سازی مهم تر از سرعت است نیز به کار می رود. جستجو به روش brute-force به عنوان روش "پایه" در هنگام تعیین معیار الگوریتم های دیگر مفید می باشد. در واقع، جستجو به روش brute-force برای پیدا کردن یک آیتم در یک جدول جستجوی خطی نامیده میشود. 

در رمزگشایی، حمله به روش brute-force شامل امتحان کردن تمامی کلیدهای ممکن است تا وقتی که کلید صحیح پیدا شود. این روش همیشه، به وسیله کسی که نتواند از کاستی های سیستم رمزنگاری شده استفاده کند، قابل بکارگیری می باشد. طول کلید تعیین کننده ی قابل اجرا بودن روش brute-force برای رمزگشایی می باشد. افزایش طول کلید می تواند استفاده از این روش را به صورت نمایی سختتر کند. کلید هایی که بصورت دلبخواه بی معنا و یا گمراه کننده انتخاب شوند، می توانند کاربرد این روش را به شدت دشوارتر کنند. یکی از معیارهای قوت یک رمز، طول زمان رمزگشایی با استفاده از روش brute-force است.  

این برنامه به زبان C همراه با توضیحات فارسی نوشته شده است. 

هزینه ارسال سورس و فایل اجرایی به همراه توضیحات فارسی ده هزار تومان

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد